BANGKOK-PHUKET TURU 6 GECE - 7 GÜN

    BANGKOK-PHUKET TURU 6 GECE - 7 GÜN

BANGKOK-PHUKET TURU 6 GECE - 7 GÜNNeden biz?

Çünkü Tayland'a gidiş/dönüş biletinizi istediğiniz yerden kendiniz alırsınız.

Çünkü geliş/gidiş saatlerinizi kendiniz belirlersiniz.

Çünkü tatilinizi bir programa bağlı kalmadan özgürce kendiniz planlarsınız.

Çünkü en kaliteli turları en uygun fiyata sadece bizde bulabilirsiniz.

Çünkü Tayland'ın bilinmeyen yönlerini sadece bizimle keşfedebilirsiniz.

Çünkü en fazla otel ve tur seçeneği bizdedir.

Aşağıdaki program standart tur programıdır. Size veya grubunuza özel program ve fiyatlar için lütfen iletişime geçiniz.

1. Gün             BANGKOK
Bangkok Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanına varışta, Türkçe rehberle karşılama ve tanışmamızın ardından havalimanında bekleyen özel aracımız ile yapacağımız Bangkok Panoramik Şehir Turuna çıkıyoruz.Bangkok, 1782`den beri Tayland`ın başkentidir. Yerel dilde Krung Thep (Melekler Şehri) diye bilinir. I.Rama tarafından Chao Phraya Nehri`nin deltasına kurulan şehri, yine aynı nehir ikiye böler. Chao Phraya Nehri ve şehrin içinden geçen irili ufaklı diğer birçok kanal sebebiyle Bangkok`a Doğu`nun Venedik`i denilmektedir. Bangkok Panoramik Şehir Turunda; 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliği ile Uyuyan Buda, 5.5 tonluk Altın Buda, Oturan Buda, Parlamento Binası, Demokrasi Meydanı, Kraliyet Caddesi ve Devlet Konukevi (Eski Parlamento) görülecek yerler arasındadır. (Uçağınızın iniş saatine göre). Turumuzun ardından otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman.

Otele yerleşme ve dinlenmenin ardından ekstra olarak düzenlenecek Bangkok Kanallar Turuna çıkıyoruz.(40 USD) Bu tura katılmadan Bangkok görülmüş sayılmaz. Bangkok’un kanallarını keşfetmek bu şehri eşsiz kılan hayat tarzını yakından görmenizi sağlayacak.

Akşam yemeği için ekstra olarak düzenlenecek olan Sea Food Market ve Pat-Pong Gece Pazarı turu.(20 USD) 2000 kişilik bu görkemli restoranta vardığımızda ilk olarak restorantın market bölümünden seçeceğimiz deniz mahsulleri ve tropikal meyve ve sebzeleri, masamıza oturduğumuzda, her biri deniz mahsulleri konusunda uzman görevlilere, satın almış olduğunuz yiyeceklerinizin nasıl pişirilmesi istediğinizi ve servisi nasıl istediğinizi söylüyorsunuz. Afiyet olsun.

Ardından Bangkok’un en meşhur pazarı olan ve şehre gelen her turistin mutlaka ziyaret ettiği Çin ve Tayland stili ürünleri ucuza bulabileceğiniz ve ayrıca ünlü markaların taklit ürünlerinin bulunduğu (Rolex, Versace vb.) Pat-Pong Gece Pazarı ve Barlar Sokağında serbest zaman. Pazarlık yapmayı ihmal etmeyiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelinizde.

BANGKOK KANALLAR TURU >>>

SEA FOOD MARKET & PATPONG GECE PAZARI >>>

2. Gün             BANGKOK

Otelimizde erken saatte alınacak sabah kahvaltısının ardından, ekstra olarak düzenlenecek olan Yüzen Çarşı turu için hareket ediyoruz.(50 USD) Bu turda, CNN televizyonunun jeneriklerine çıkan, Tayland tanıtımlarında kullanılan, kartpostallara konu olmuş Yüzen Çarşı’yı canlı olarak görebileceksiniz. Bangkok’un 110 km batısında yer alan Yüzen Çarşı’ya giderken yol üzerinde pirinç tarlaları, seker kamışının işlenişini görmek ve Hindistan Cevizi fabrikasını ziyaret edip Hindistan Cevizinin ve şekerinin nasıl yapıldığını izlemek üzere kısa bir mola veriyoruz. Daha sonra küçük teknelerle bineceğiniz alana ulaşıp keyifli Yüzen Çarşı turuna başlıyoruz. Yüzen Çarşı'yı öğlen kapanana kadar gezdikten sonra, heyecan dolu Yılan Show'unu izlemek üzere turumuza devam ediyoruz. Başından sonuna kadar nefesinizi tutarak izleyeceğiniz bu şovda, Kobra ve Piton gibi yılanlarla adeta dans eden akrobatları izleme şansımız olacak.

Akşam yemeği için, ekstra olarak düzenlenecek olan, büyük bir tekneyle Krallar Nehri olarak da bilinen Chao Praya Dinner Cruise ve teknede akşam yemeği.(40 USD) Şehrin tam ortasından geçen bu nehir turunda Bangkok'un büyülü gece manzarasına ve birbirinden göz alıcı tapınaklarına hayran kalacaksınız. Geceleme otelimizde.

 

YÜZEN ÇARŞI >>>

 

CHAO PRAYA DINNER CRUISE >>>

 

3. Gün             BANGKOK - PHUKET

Otelinizde kahvaltının ardından yerel hava yolu ile Tayland’ın en güzel tropik adası Phuket’e gitmek için özel aracımızla havalimanına transfer. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından yerel havayolları ile Phuket Adası’na hareket. Varışımızın ardından otele transfer.

Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan akşam yemekli Phuket Fantasea turuna katılabilirler. (65 USD). Şov öncesi akşam yemeğimizi açık büfe olarak aldıktan sonra gösterinin yapıldığı tiyatro kısmına geçiyoruz. Las Vegas stili bu muhteşem gösteride; 4 boyutlu efektler, havada bale yapan dansçılar, akrobasi, özel efektler, 30’dan fazla fil ile yapılan görkemli gösterisi ve Tay kültürünün masalsı bir dilde ışık ve sahne dekorlarıyla anlatımını büyülü bir atmosferde izliyoruz. Geceleme otelimizde.

 

PHUKET FANTASEA SHOW >>>

 

4. Gün             PHUKET

Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek tam günlük öğle yemekli Phi Phi Adaları turuna katılabilirler.(80 USD) Yeryüzündeki Cennet olarak tabir edilen Tayland’ın en egzotik adasına sürat teknesi ile tam günlük bir gezi düzenliyoruz. Sürat teknemizle Phuket’in yakınındaki iki cennet mercan adasından ilki Phi Phi Leh’e hızlı bir şekilde ulaşıyoruz. Maymun Plajı’nda Makak maymunlarını görüyor ve binlerce renkli balık ile yüzme ve şnorkel imkanı buluyoruz. Palmiye ağaçları ile bezenmiş kumsalı ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio’nun “The Beach” filminin çekildiği Maya Bay’de denize girmek ve güneşlenmek için vaktimiz de var. Daha sonra Viking Mağarası’nı ziyaret ediyor ve öğle yemeğimizi Phi Phi Don Adası’nda alıyoruz. Daha sonra rengarenk mercan resifleriyle Khai Adasını yüzmek ve dinlenmek için ziyaret ediyoruz. Akşam yine sürat teknelerimizle otele dönülüyor. Geceleme otelimizde.

PHI PHI ADALARI >>>

5. Gün             PHUKET

Otelimizde alınacak kahvaltının ardından, günümüzü ekstra olarak düzenlenen tam günlük öğle yemekli James Bond Adası turu ile değerlendiriyoruz. (80 USD) Sürat teknelerimizle ilk durağımız Andaman Denizi’nin eşsiz güzelliğindeki Phang-Na Koyu. Burada yoldaki Panak Adası ve Hong Adası`nı ziyaret edip kano yapacağız. Özel küçük kanolarımız ile yapacağımız bu gezi sırasında, koy ve mağaralar arasında muhteşem doğa manzaralarına şahit olacağınız bir macera sizleri bekliyor. Ve Phang Na Koyu`nun muhteşem manzaralarına şahitlik ettikten sonra Tapu Adası`nı ziyaret ediyoruz. James Bond filmlerinin “Altın Tabancalı Adam” bölümünün çekildiği bu adadaki meşhur kayayı ve sahili görüyoruz. Daha sonra öğle yemeğimizi almak üzere Panyee Adasına geçiyoruz. Burası 400 civarında evin bulunduğu bir Müslüman Köyü. Yemek sonrası köyü ziyaret edip alışveriş yapabilmek için serbest zaman. Öğleden sonra şnorkel yapabileceğimiz, yüzüp sahilinde güneşlenip dinlenebileceğimiz Khai Nok Adası veya Naka Adası’na gidiyoruz. (Hava şartlarına göre karar verilecek). Geceleme otelimizde.

JAMES BOND ADASI >>>

6. Gün             PHUKET

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Fil Safarisi turuna katılabilirler. (40 USD). Hayatınızda kaç kere fil üstünde safariye çıkabilirsiniz. İşte ayağınıza gelen fırsat. Fillerle ilgili bilgi alımından sonra, bu egzotik adanın, yeşilin her tonunu barındıran yağmur ormanları içinde fillerle safari.

Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Simon Cabaret Show turuna katılabilirler. (25 USD) Uzakdoğu’nun en güzel kabare tarzı gösterilerinden biri, son teknoloji ışık ve ses sistemleri, muhteşem sahne dekorları, dansçıları ve gösterişli kostümleri ile görülmeye değer bir gösteri. Geceleme otelimizde.

 

PHUKET FİL SAFARİ >>>

 

SIMON CABARET SHOW >>>

 

7. Gün             PHUKET-BANGKOK

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Özel aracımız ile Phuket havalimanına transfer. Bangkok'a varış. Check-in işlemlerinizin ardından Türkiye uçuşunuz ve turumuzun sonu.

PHUKET TURLARI >>>

Ekstra Tur Avantajlı Paket: 335 yerine 300 USD (Tur esnasında yerel acente yetkilisine ödenir)

 (Bangkok Kanal Gezisi, Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı, Yüzen Çarşı, Phuket Fantasea Show, Phi Phi Adası, James Bond Adası)

 Ekstra Tur Avantajlı Paket Full: 440 yerine 400 USD (Tur esnasında yerel acente yetkilisine ödenir)

(Bangkok Kanal Gezisi, Sea Food Market & Patpong Gece Pazarı, Yüzen Çarşı, Chao Phraya Dinner Cruise, Fantasea Show, Phi Phi Adası, James Bond Adası, Simon Cabaret Show, Fil Safari)

 


FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER

·      Seçilen kategorideki otellerde oda kahvaltı bazında 6 gece konaklama

·      Tüm havalimanı - otel - havalimanı ve şehirlerarası transferler

·      Tur boyunca ferdi kaza sigortası

·      Otellerde welcome kokteyli (Tayland)

·      Otellerde bagaj taşıma işlemleri (Tayland)

·      Bangkok’ta panoramik şehir tanıtım turu

·      Profesyonel Türkçe Rehberlik

·      Ekstra Turlarda Müze, Ören Yeri ve Milli Park giriş ücretleri

 

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

·      Türkiye/Tayland gidiş/dönüş uçak bileti

·      Programda Ekstra olarak belirtilen turlar

·      Otellerde erken check-in / Geç check-out

·      Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

·      Panoramik şehir turundaki Müze, Ören Yeri giriş ücretleri

·      Şoför bahşişleri


ÖNEMLİ NOTLAR:

*** Misafirler herhangi bir durumda Türkçe rehbere +66 991 754 668 numaralı telefonu arayarak 24 saat ulaşabilir. (Tayland)

*** Bu fiyatlar 31 Ekim 2019 tarihine kadar geçerlidir.

*** Bangkok – Phuket uçuşunda bagaj hakkı standart 15 kg’dir. Ekstra bagaj hakkı için gerekli ücret misafirden alınır.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar standart yataklardan küçük olabilmektedir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

*** Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, Tayland’ın kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulabilir ve gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

*** Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turlar ertelenebilir veya iptal edilebilir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

*** Ekstra turlar, en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre değişiklik olabilir.

*** Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

VİZE

***T.C vatandaşları için vize uygulaması bulunmamaktadır. Yolcunun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile seyahat edebilir.

***T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimiz için de yukarıdaki 6 ay şartı aynı şekilde geçerlidir.

*** 24.11.2015 Tarihi itibari ile eski pasaportlar (Lacivert Pasaport) ile yurt dışına çıkış yapılamamaktadır. Eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde Tayland’a girişleri kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

 

 


Etiketler: Bangkok turu Tayland turu en ucuz Bangkok turu Bangkok uçak bileti Tayland uçak bileti Bangkok gezisi Tayland gezisi Phuket turu Phuket Bangkok gece hayatı Phuket gece hayatı Tayland Türkçe rehber Bangkok Türkçe rehber Phuket Türkçe Rehber8622 Okunma